Stogo apšiltinimas, namo apšiltinimas, angarų šiltinimas su III kartos šiltinimo technologija - poliuretano putomis.
Apšiltinimas
Turite klausimų ?
susisiekite su mumis!

Ar reikia taupyti?

Šiltinimas - geras ir efektyvus būdas taupyti.Žinoma reikia. Energetikos ministerija skelbia: „Energija brangiai kainuoja, todėl ją taupyti verta. Besaikis energijos resursų eikvojimas sukelia ekologines problemas, nes sąlygoja anglies dvideginio išskyrimą į aplinką, o tai yra pagrindinės šiltnamio efektą sukeliančios dujos, dėl kurių vyksta globalinis klimato atšilimas. Taigi, taupydami vis labiau brangstančią energiją, taupysime savo pinigus, o kartu prisidėsime prie mūsų planetos išsaugojimo."

Ar kada nors susimastėte ir žinote, kad maždaug 80% visų būstui skiriamų išlaidų atitenka šildymui? Kadangi šildymui sunaudojama daugiausia energijos, čia galima daugiausiai ir sutaupyti. Taupymo būdų yra daug ir labai įvairių. Didžiausiu efektu dažniausiai pasižymi kompleksiniai sprendimai: efektyvus energijos išgavimas, patikimą energiją teikiantys įrengimai ir t.t., bet pats svarbiausias kriterijus - pastato būklė. Svarbu kad pastatas turėtų gerą šilumos varžą. Tačiau dažnai yra manoma, kad namas sandarus, o deja taip nėra... Apšildant GRAKO technologija pasiekiama ne tik gera pastato ar jo konstrukcinių elementų šiluminė varža, bet ir pagėrėja pastato sandarumas. Tai gerokai sumažina energijos suvartojimą, greičiau atperka investicijas ir leidžia daug daugiau sutaupyti.

Nežinote ar verta investuoti į apšiltinimą?

Pasikvieskite mus ir mes atliksime Jūsų namo termoanalizę su termovizine kamera. Patys galėsite įsitikinti ir nuspresti ar verta investuoti į namo apšiltinimą.

 

Namus apšiltinti reikia ne pinigais

Gyvendami Lietuvoje, turbūt nesistebime ekspertų paskaičiavimais, kad maždaug 80% visų būstui skiriamų išlaidų atitenka šildymui. Ką daryti, kad namų apšiltinimas nevirstų tuo liūtu, pasiimančių pagrindinę mūsų finansų dalį? Reikia lazdą apsukti kitu galu – būtent šioje vietoje išmokti taupyti. Kadangi apšiltinimui sunaudojama daugiausiai energijos, atradus efektyviausią apšiltinimo būdą, čia ir sutaupyti galima efektyviausiai.
Pažangiausia šiuo metu technologija apšiltinimo srityje laikomas šiltintinų namo vietų išpurškimas specialia termovata. Tai vadinamoji III- iosios kartos šiltinimo technologija, kuri aplenkia ankstesnius būdus savo rezultatyvumu ir ekonomiškumu. Lietuvoje tokią apšiltinimo technologijos paslaugą teikianti įmonė GRAKO pažymi, kad pagrindinis bruožas, kuriuo išsiskiria ši metodika, yra tokio apšiltinimo sandarumas.

Vienas šiltas namo apklotas

Senesnėmis technologijomis šiltinamų namų medžiagos ant paviršių klojamos atskirais elementais. GRAKO naudojama naujos kartos medžiaga prie pagrindo yra užpučiama, todėl padengia paviršių vientisai, tarsi ant sienos ar stogo būtų  užklota viena didelė patikima paklodė. Naudojant tokią montavimo specifiką, medžiaga efektyviai užpildo nepastebimiausias angas, plyšius, sandariai priglusdama ir prie sunkiai pasiekiamų paviršių. Būtent todėl naujoji technologija yra labai universali. Ja galima apšiltinti namo stogą, lubas, grindis, sienas, netgi iki šiol būtent dėl nepatogumo taip retai šiltintus palėpių stogus ar kitas pasirinktas erdves ir ertmes. Čia galite pažiūrėti video klipą, kaip sertifikuotas specialistas GRAKO termovata padengia namo sienas: http://www.youtube.com/watch?v=jcRmQDRz0b0. Video klipe galite matyti, kaip užpurkšta termovata per 3-5 sekundes išsiplečia iki 100 kartų, sudarydama hermetišką visumą.

Sandarus apšiltinimas – visapusiškai protingiau


Būdama tokia sandari, naujosios kartos apšiltinimo technologija leidžia pasiekti su tuo susijusių optimalių rezultatų. Visų pirma, paviršiui padengti pakanka mažesnio medžiagos sluoksnio: stogui pakanka 15 cm sluoksnio, sienoms ir grindims – 10 cm. Tiesa, Statybos techninis reglamentas (STR) reikalavimuose nurodo keturiskart didesnius skaičius, mat jie skaičiuoti pagal anksčiau svarbiausiu kriterijumi buvusią šiltinimo technologijų šilumos varžą. Kaip dažnai nutinka, įstatymas nuo modernumo atsilieka. Taip ir šiuo atveju – reglamentas kol kas neatsižvelgia į naujausių technologijų pažangumą. Ekspertų praktiniai tyrimai rodo, kad šiluminės varža niekaip negali būti lemiamu kriterijumi, ypač jei namas nėra sandarus. O ir be tyrimų mes suprantame, kad šilčiau būna ne apsivilkus penkiolika megztinių, tarp kurių susidaro pralaidūs sluoksniai, bet vieną deramą drabužį. Tačiau ką daryti, jei, net suprasdami įstatymo lėtumą, jo pažeisti nenorime? Čia prisieina prisiminti liaudies, nebe įstatymo, išmintį: “skūpus moka dukart”.

Net padengus namą tokiu termovatos sluoksniu, kokį nurodo STR reikalaujami sluoksnių storio skaičiai, tai yra, investavus daugiau, nei iš tiesų būtų būtina, esant kitokiam įstatymui, GRAKO technologija leis, kad tai atsipirktų per dvejus-ketverius metus. Negana to, dėl įgyvendinto namo sandarumo, taupymas name vyks visą likusį gyvenimą. Suprantama, kad, kai kalba apie mūsų lėšas, ne kiekvienas mąsto į perspektyvą. Tačiau reikia sugebėti numatyti, kad bet kokia investicija, jei efektyvi, atsiperka ir laiko perspektyvoje tampa pigesnė negu ta, kuri reikalauja mažesnės sumos pirkimo akimirką. Progresyvų ir efektyvų metodą, kaip GRAKO termovata, ir renkasi žmogus, kuris žiūri į ateitį. Galų gale, III-iosios ir II-osios kartų apšiltinimo kainos skiriasi irgi ne visada ženkliai, tai stipriai priklauso nuo statinio.

Ekspertai irgi pažangūs

Apšiltinus savo namus III-iosios kartos termovata, dėl sukurto pastato sandarumo teks žymiai mažiau lėšų ir energijos išeikvoti šildant būstą. Būtent tokiu būdu ir pajusite savo investicijų grąžą. Naudojant šią  termovatą, iš patalpų neišleidžiamas šiltas ir neįleidžiamas šaltas oras. Diegiant senosios kartos apšiltinimo technologijas, kaip minėta, naudojama nevientisa medžiaga, būtent todėl per tarp dalių paliktus tarpus cirkuliuoja oras, kuris ir išleidžia vėjais jūsų manomai taupytus pinigus. Kad ir kokie patyrę būtų statybininkai, pati senoji technologija tiesiog nesileidžia būti sudėta sandariau, negu moderni užpurškiama termovata.
Ekspertai Lietuvoje jau bruzda dėl neprotingų STR reikalavimų. Galite apie tai paskaityti čia: http://www.lzinios.lt/Ekonomika/Renovacija-apvilkti-daugiabucio-kailiniais-neuztenka. Vadinasi, yra vilties, kad reglamentas laikui bėgant atsižvelgs į ekspertų pastabas. Kai taip įvyks, apšiltinti namams jau pakaks ir kelių centimetrų GRAKO termovatos, kad būtų pasiektas reikalingas sandarumas. Tačiau kol taip įvyks, naujoji technologija jau bus spėjusi duoti grąžos, net įdiegta pagal dabartinius reikalavimus.

 

Kontaktinė forma

Siųsti

 

 

 

Copyright © 2013 grako.lt Visos teisės saugomos.